در دورهمی کتاب کانون بانوی فرهنگ فرهنگسرای انقلاب اسلامی، جلیل سامان از حلیه رونمایی می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست که سه شنبه پنجم تیر برگزار می شود، سارا شجاعی، نویسنده کتاب، جلیل سامان، کارگردان، فیلمنامه نویس و نویسنده، هادی خورشاهیان، نویسنده و کارشناس ادبی، سارا عرفانی، نویسنده و دبیرکانون بانوی فرهنگ، کارشناس-مجری حضور می یابند. در این نشست بخش هایی از کتاب خوانش میشود. 

شرکت در این نشست برای عموم آزاد است. حلیه نخستین اثر سارا شجاعی، داستان بلند عاشقانه ای است که در بستر تاریخ معاصر رخ می دهد و در بخش هایی متفاوت روایت جذابی از وقایع کشور و سرنوشت جوانی در دهه ۶۰ را ارائه می دهد. این اثر که در ژانر ادبیات دفاع مقدس دسته بندی می شود به همت نشر نیستان منتشر شده است. 

حلیه، داستان مرد جوانی به نام علیمردان که در روزهای منتهی به آغاز جنگ در جنوب ایران زندگی سپری می‌کند و دلداده حلیه است و این دلدادگی او را تا انتهای نبرد و کشف معانی متنوعی از عشق پیش می‌برد. شجاعی در «حلیه» پیش از هر چیز یک داستان‌گوی شش دانگ و تمام عیار است، نویسنده‌ای که می‌داند مهمترین مسئله در پیشبرد یک داستان بلند، عنصر قصه و درام است و برای بازگویی این قصه دست به دامن فضاسازی‌های وهمی نمی‌شود. همه عناصر رمان «حلیه»، تمامی شخصیت‌ها، فضاها و رویدادهایی که مخاطب در داستان با آنها روبرو می‌شود در خدمت داستان است و همین موضوع به مغز داستان به عنوان محور پیش‌ برنده رمان چنان افزوده که به جرئت می‌توان گفت این داستان را نمی‌توان تا پیش از به پایان رسیدن زمین گذاشت.

«حلیه» با اینکه داستانی در بستر جنگ به شمار می‌رود با تمهید نویسنده در فصول ابتدایی و میانی خود به یک میزان بار دراماتیک برای مخاطب خود به ارمغان آورده و از این رهگذر توانسته توازنی ایجاد کند که مخاطبش را در تمامی بخش‌های خود با یک شدت با خود همراه داشته باشد و از لذت خوانش داستانی با موضوع عاشقانه در بستر جنگ سیراب کند.

نشست دورهمی کتاب حلیه سه شنبه، پنجم تیرماه ساعت ۱۶:۳۰ در محل فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می شود .فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است. 

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4331275

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *